כפר הסטודנטים הדר הכרמל הינה תכנית מלגות המשלבת עשיה חברתית, תחושת משמעות והנאה.
לפרטים ניתן לפנות גם במייל office@studentsvillage.org
כפר הסטודנטים הדר הכרמל חיפה

פתיחת שנת פעילות תשעד

שנת הפעילות תשע"ד התחילה בשלושה ימי היערכות מוצלחים בתחילת אוקטובר. יש לנו השנה 44 חברי כפר, מחציתם ממשיכים ומחציתם חדשים. חברי הכפר מגיעים ממגוון מוסדות הלימוד – אוניברסיטת חיפה (32 סטודנטים), ויצו (5 סטודנטים), טכניון (2 סטודנטים), האוניברסיטה הפתוחה (2 סטודנטים) ומכללת גורדון (סטודנטית אחת). כולם מלאי מוטיבציה, אמביציה והרבה עניין להכיר אנשים חדשים, להתערות בשכונה ולהיות משמעותיים בה.

במהלך ימי ההיערכות הסטודנטים הכירו אחד את השני, פגשו את יעקב ברודר, רפי פיינסוד ונציגות של בוגרי הכפר מהשנים הקודמות. שמעו על הפרוייקטים השונים שבהם הם יפעלו השנה וכמובן – הכירו קצת יותר את השכונה. ביום השני יצאנו לבית ספר שדה אכזיב שם גם ישנו, למחרת טיילנו בנחל כזיב, ורטובים ממימיו של הגשם שתפס אותנו בדרך עלינו לאוטובוס ועצרנו לפריסה בטיילת בנהריה כשהשמיים התבהרו לכבודנו.

עם סיום ימי ההיערכות ישבנו להמשך ההיערכות של הצוות לשנת הפעילות וביחד עם רכזות הפעילות החדשות והרציניות שלנו, יהבית וקנין ושירה ברנשטיין  – שיבצנו את חברי הכפר לשבעה פרוייקטים: מרכז נוער (21 סטודנטים); חונכות אישית – פר"ח רווחה (12 סטודנטים); בית הצעירים (8 סטודנטים); ציפורי לילה (5 סטודנטים); מרכז נוער ידפת (4 סטודנטים); ייעוץ אדריכלי (3 סטודנטים); ליווי קשישים (2 סטודנטים). כל הסטודנטים כבר יצרו קשר עם רכזי התכניות והם מתחילים את הפעילות שלהם בהן בימים אלו ממש.

ביום רביעי הבא אנחנו מתחילים את מפגשי הכפר שלנו בהנחיית צוות ההדרכה: נעמה פנחסי, אלונה ברעם ואוריה גרינולד, שבונים מערך שנתי של תהליך של גיבוש, למידה ועשיה חוויתית ומשותפת. המפגשים יתקיימו השנה בבית הקהילתי – טבריה 15.

אני מאחלת לכולנו שנת פעילות משמעותית ומוצלחת, שנמשיך לגדול ולהתפתח ככפר וכשכונה.

                                                                                                            ענבל לוי-ליבוביץ'

                                                                                                            מנהלת כפר הסטודנטיםימי היערכות 1 ימי היערכות 2

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *