כפר הסטודנטים הדר הכרמל הינה תכנית מלגות המשלבת עשיה חברתית, תחושת משמעות והנאה.
לפרטים ניתן לפנות גם במייל office@studentsvillage.org
כפר הסטודנטים הדר הכרמל חיפה

תתעסקו איתנו

התכנית נולדה מתוך שאיפה ורצון לקדם את העסקים הקטנים בשכונת הדר. שכונת הדר היתה בעברה מרכז עסקים תוסס ופועם, מלאה בבתי קולנוע, בתי קפה ומסעדות נחשבות, חנויות אופנה ועוד. עם השנים, בעקבות תהליכים שונים וביניהם הקמת הקניונים הגדולים בחיפה ובפרבריה, ספגו בתי העסק בשכונת הדר מכה קשה. הרצון לעסוק ולקדם את המסחר בהדר נובע מתוך תפיסה שחלק מהתחדשות הרובע קשורה קשר הדוק בהתחדשות ובהתחזקות המסחר בה. השנה, הפעילות התמקדה בפתיחה וקידום של עמוד פייסבוק בשם "תתעסקו איתנו" ששם לו למטרה להביא את הסיפור האישי והאנושי מאחורי העסקים בשכונת הדר על מנת להמחיש את ההבדל בין חווית הקנייה בקניון לבין חווית הקנייה בעסק בעל אופי. מצורף ההסבר של מולי ומיכל על הרציונאל להתחיל את התהליך בפתיחת עמוד פייסבוק:

"רציונאל או איך עמוד פייסבוק יכול לעזור לעסקים?
תמיד כשאנחנו מספרים על הדר לאנשים מבוגרים, הם מתחילים לספר לנו על הזכרונות שלהם מרחוב הרצל של שנות ה 50' וה 60'. אז אמנם הרצל שינה את פניו מאז, אבל גם אז וגם היום הוא מאופיין בריבוי של עסקים קטנים ועצמאיים. המטרה שלנו היא לסייע לבעלי העסקים הללו ולחזק את הדר כמרכז העיר, כמו שהייתה פעם כשהרצל והרחובות הסמוכים לו היו לבה הפועם של חיפה.

היינו רוצים לעזור לעסקים בשכונה לנער מעליהם את הסטריאוטיפ האפור, היבש והמשעמם.

אנו שואפים להצליח להפיץ את הסיפורים האישיים שמאחורי העסקים וכך נצליח יחד להפוך אותם ל"נראים" ולהבדיל אותם מבתי העסק הגדולים שאפשר למצוא בכל קניון (עסקים קופי-פייסט בלי אופי). בהדר, לעומת הקניון, לכל בית עסק, חנות או בית קפה יש אופי מיוחד משלו, סיפור משלו וציבור לקוחות קטן שהולך איתו שנים, לא בכדי. דברים שלא היינו יכולים לנחש בחיים אלמלא היינו חופרים קצת יותר עמוק, אם לא היינו מפתחים שיחה עם האדם שמאחורי הדלפק ובכך מגלים עולם ומלואו.

כשאתם שולחים לנו סיפור, המלצה או סתם חוויית קנייה (עם תמונה! ברור שעם תמונה, אי אפשר בלי 🙂 אתם בעצם שותפים ביצירת קהילה של בתי עסק ולקוחות, הנהנים כולם ממחיר הוגן, תנאי העסקה ראויים וכמובן שירות אישי שאי אפשר למצוא בקניון. כי אם את ואתה הייתם יודעים על המלצרית שהיא גם משוררת או על בעל העסק שבקיץ מעמיד קולר עם כוסות מחוץ לחנות לכל מי שמבקש, לא היה ספק איפה אתם מעדיפים לעשות את הקניות שלכם, על הרצל או בגרנד."

מתוך עמוד הפייסבוק תתעסקו איתנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *