כפר הסטודנטים הדר הכרמל הינה תכנית מלגות המשלבת עשיה חברתית, תחושת משמעות והנאה.
לפרטים ניתן לפנות גם במייל office@studentsvillage.org
כפר הסטודנטים הדר הכרמל חיפה

אופי הפעילות

כפר הסטודנטים שלנו מורכב משלושה היבטים מרכזיים:

1. חיים בשכונה – חברי הכפר המשתתפים בתכנית נדרשים לשכור דירה במתחם הרחובות הנכלל בפרוייקט. החיים בשכונה מהווים חלק מהותי בהגיון שמאחורי התכנית: חברי הכפר שלנו לא רק פועלים במסגרות השונות בשכונה, אלא מהווים חלק אינטגרלי מהמרקם שלה. כחלק מהחיים בשכונה הם מכירים את השכנים שלהם לבניין, רוקמים קשרי שכנות, מכירים את האתגרים הכלולים בחיים בשכונה ופועלים ביחד עם יתר התושבים על מנת להפוך את הדר לשכונה נעימה ובטוחה לכל תושביה.

2. עשיה חברתית, חינוכית וקהילתית בשכונה – במסגרת החברות בכפר כל סטודנט וסטודנטית פועלים 4-8 שעות בשבוע במגוון מסגרות בשכונה. התכניות בהן משולבים חברי הכפר הן תכניות שפועלות בשכונה ולמען תושבי השכונה. בפעילותם, חברי הכפר לוקחים חלק פעיל בשיפור המענים הקיימים בתחומי החינוך והרווחה בשכונה, במטרה לקדם את רווחתם ואיכות חייהם של תושביה.

3. פעילות חברתית פנים כפרית – מידי יום רביעי נפגשים חברי הכפר ל"ערב כפר". ערב שמוקדש להיכרות, גיבוש, ובהמשך – למידה משותפת, עיסוק בסוגיות הקשורות לפעילות של הכפר בשכונה (כגון למידה על השכונה, עיסוק בסוגיות הקשורות להתחדשות עירונית, שיח על העשיה של חברי הכפר בשכונה ועוד) וכן בנושאים רחבים יותר הקשורים לשינוי חברתי (כדוגמאת, מיגדר, שסעים בחברה הישראלית ועוד). הנושאים משתנים משנה לשנה ונקבעים על ידי צוות הכפר, שמורכב מחברי כפר בשנתם השניה או השלישית בכפר. מעבר לערבי הכפר, חברי הכפר יוצאים ל 3 טיולים בני יומיים לאורך השנה. הפעילות החברתית מהווה נדבך משמעותי באופיו הקהילתי של הכפר.

לפרטים נוספים: איך זה עובד |   מי יכול לקחת חלק? |  איך נרשמים?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *